Laboratuvar

1- El-Cezeri Sibernetik ve Robotik Laboratuvarı
- Yapay Zekâ Uygulamaları :  Makine öğrenmesi, bilgisayarla görü, sayısal sinyal ve görüntü işleme, kural tabanlı algoritmalar, uzman sistemler, bulanık mantık, veri madenciliği vb. uygulamalar.
- Gömülü Sistemler ve Robotik :   Gömülü sistemler, arduino veya pic tabanlı projeler, drone, robot kolları, otomatik sistemler, insansı robotlar ve diğerleri.
- Mobil Uygulamalar ve Oyun Teknolojisi :   Android tabanlı dijitial oyunlar ve uygulamalar, masaüstü dijital oyunlar, OpenGL, DirectX, LibGDX, Processing, Unity ve Unreal Engine oyun motorları ile hazırlanmış oyunlar ve simülasyonlar.
- Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları :  Masaüstü ve mobil platformlarda çalışabilen sanal ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları.
- El-Cezeri'nin tasarımlarının günümüze uyarlanması :   El-Cezeri'nin kitabında kaleme aldığı yaklaşık 50 adet tasarımın günümüze uyarlanması veya orjinaline benzer maket ve modellerin geliştirilmesi.

2- Bilgisayar Yazılım Laboratuvarı I
Yazılım laboratuvarımız güncel yazılım programlarının yüklü olduğu çok sayıda bilgisayar ile her daim bölüm öğrencilerimizin kullanımına hazırdır.

3- Bilgisayar Yazılım Laboratuvarı II
Yazılım laboratuvarımız güncel yazılım programlarının yüklü olduğu çok sayıda bilgisayar ile her daim bölüm öğrencilerimizin kullanımına hazırdır.

4- Robotik Uygulamalar Laboratuvarı

5- Akıllı Ve Otonom Sistemler Laboratuvarı


Arş. Gör. SEMRA ÇELEBİ
Güncelleme : 4.07.2022 12:38:57